Obrtničko-tehnička škola

Princes krofne

1 dl vode                                                    Krema:  4 žumanjka

4 dag maslaca ili margarina                                     vanilija

10 dag brašna                                                         14 dag šećera

2-3 jaja                                                                    1 dcl mlijeka

1/2 žličice praška za pecivo                                    1 žlica brašna

2 dl slatkog vrhnja

U 1 dl vode doda se maslac, a kada vod zavri, makne se s vatre, doda prosijano brašno odjednom, stavi opet na vatru još jednu minutu i miješa dok se ne ugrije. Tada se makne s vatre, pa se u smjesu utuče jaje po jaje. Smjesa se tuče dok se ne ljušti s kuhače.

Kad se tijesto ohladi, umjesi se prašak za pecivo. Zatim se tijesto s pomoću dvije žličice stavlja u obliku hrpca na namazanu i posipanu tepsiju na većoj udaljenosti jer se uštipci jako nadignu te se stave peći.

Pećnica se ne smije otvarati prvih 10 do 15 minuta, a peku se otprilike 20-25 minuta.

Kad su uštipci pečeni, ostave se malo u otvorenoj pećnici, zatim se odreže kapica, a kad su sasvim hladni, nadjenu se kremom i pošećere.

Za kremu se sve namirnice izmiješaju, tuku na pari dok smjesa ne zavri. Zatim se još tuče dok se malo ne ohladi. U ovu smjesu utuče se slatko vrhnje.

U slast!

Popis udžbenika za školsku 2023./'24. godinu

PRIČEKAJTE S KUPNJOM UDŽBENIKA DO RUJNA I PRVOG SATA S PREDMETNIM NASTAVNIKOM JER NEKI OD UDŽBENIKA NEĆETE TREBATI.

Pri nabavi udžbenika obratite pažnju na udžbenike stranog jezikaSvaki učenik uči samo jedan strani jezik te kupuje udžbenike samo za onaj jezik koji uči - njemački ili engleski, osim zanimanja KUHAR, SLASTIČAR, KONOBAR koji uče oba jezika.

Također, obratite pažnju na udžbenike za vjeronauk i etiku, kako ne biste kupili oba udžbenika, već samo za onaj izborni predmet za koji ste se opredijelili.

1. RAZRED

2. RAZRED

3. RAZRED

4. RAZRED