Obrtničko-tehnička škola

> Nastava  > Smjerovi  > Graditelji

Područje rada: GRADITELJSTVO

Zanimanje: MONTER SUHE GRADNJE

Nastava je konzultativno-instruktivna i odvija se u prostorima Obrtničke škole, kao i dio vježbi iz struke. Praktična nastava se odvija kod licenciranog obrtnika (ugovori o naukovanju).

Nakon završenog obrazovanja i položenog završnog i pomoćničkog ispita, očekuje se da polaznik:

• Samostalno oblaže zidane i betonske zidove i stropove gipsanim pločama
  • Samostalno montira pregradne stijene s metalnom podkonstrukcijom
  • Oblaže zidove zidnim oblogama od drva ili sličnim umjetnim zamjenama
  • Izvodi spuštene stropove
  • Montira izolacijske zidove u sanitarnim prostorijama s metalnom podkonstrukcijom i izvodi priključenja za sanitarni uređaj
  • Izvodi zakrivljene stropove u dvije ili više ravnina

Nastavni sadržaji  propisani su od HOK-a i Ministarstva prosvjete.

Trajanje programa

Program se odvija kroz 3 godine, tj. za svaki razred po godinu dana, ako polaznik ima završenu samo osnovnu školu

Način provjere

Provjera znanja izvršit će se kroz predmetne ispite za svaku godinu

Nakon svih položenih ispita, obavljene stručne prakse i plaćene školarine, polaznik pristupa završnom ispitu prema Pravilniku o polaganju završnih ispita.

Završni ispit se sastoji od izrade zadaće praktičnog rada, usmenog ispita iz strukovnih sadržaja pred tročlanom komisijom

Područje rada: GRADITELJSTVO

Zanimanje: KERAMIČAR - OBLAGAČ

ŠTO radi?

• postavljanje podova, zidnih keramičkih i drugih pločica
  • zidanje peći od keramičarskih elemenata

GDJE radi?

• u zatvorenom prostoru, klečeći u prašini

ZAPREKE

• kronične bolesti srca i dišnih putova, bolesti mišića, zglobova i živaca, te teška oštećenja vida
Priloženi dokumenti:
MONTER SUHE GRADNJE.ppt
KERAMICAR.ppt

Popis udžbenika za školsku 2023./'24. godinu

PRIČEKAJTE S KUPNJOM UDŽBENIKA DO RUJNA I PRVOG SATA S PREDMETNIM NASTAVNIKOM JER NEKI OD UDŽBENIKA NEĆETE TREBATI.

Pri nabavi udžbenika obratite pažnju na udžbenike stranog jezikaSvaki učenik uči samo jedan strani jezik te kupuje udžbenike samo za onaj jezik koji uči - njemački ili engleski, osim zanimanja KUHAR, SLASTIČAR, KONOBAR koji uče oba jezika.

Također, obratite pažnju na udžbenike za vjeronauk i etiku, kako ne biste kupili oba udžbenika, već samo za onaj izborni predmet za koji ste se opredijelili.

1. RAZRED

2. RAZRED

3. RAZRED

4. RAZRED